Süs Köpeklerinin Fiyatları Hakkında Detaylı Resimli Bilgileri sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz. www.kopekburada.org

Süs köpekleri genellikle küçük ırk sahibi olmak isteyenlerin en büyük tercihleri arasındadır.

Bu nedenle Süs köpekleri deyince ilk akla gelen terrier pekinez yorksheire ler yer almaktadır.


S%C3%BCs%20k%C3%B6pe%C4%9Fi QF1 Süs Köpeklerinin Fiyatları Hakkında Detaylı Resimli Bilgiler

Temel Özellikleri
Bütün terrierler gibi canlı, cesur, inatçı, efendisine karşı duygulu, yabancılara karşı kuşkucudur. öteki hayvanlarla pek anlaşamaz.

Neler Yapar?
Bütün dünyada insana eşlik eden bir köpek olarak çok popülerdir. Bu durumu olağanüstü güzelliğine ve sevimliliğine borçludur. Ancak terrier kanı taşıdığı unutulmamalıdır.

kucuk1113503159yorkshire terrier 11 Süs Köpeklerinin Fiyatları Hakkında Detaylı Resimli Bilgiler

Evin dışında olmayı sever, buna rağmen apartman hayatından da hoşlanır. Kış aylarında soğuktan etkilendiği için, dışarı çıkarken yün bir ceket giydirilmelidir.

Kökeni
İngiltere’nin Yorkshire bölgesindeki madenciler tarafından geçen yüzyılda maden tünellerini işgal eden korkunç fareleri yakalaması için geliştirildi. Skye terrieri, siyah-kahverengi oyuncak terrier, Dandie Dinmont ve Maltalı cinsler, bu köpeğin oluşumuna katkıda bulunmuşlardır.

Günümüzdeki standardının gerektirdiği özellikler ilk kez 1870’de bir köpek gösterisinde sergilendi.

Dişiler zor doğum yapar. Dolayısıyla doğum sırasında veteriner gözetimi gerekir. Yavrular doğduklarında siyah renklidir. Tüylerinin rengi ancak bir yıl sonra standardına uygun hale gelir.

Bir önceki yazımız olan Köpeklerde Güçlü eklemler ve kaslar hakkında bilgi başlıklı makalemizde köpek eklem geliştiricile etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu alana reklam verebilirsiniz!