Buradasınız: Ana sayfa - Genel - Köpekli İğne oyası Modeli

Köpekli İğne oyası Modeli

Örgü modelleri ve örgülerimiçin uzun süredir sizlerle bir paylaşımım olmadı. Bu Şapkayı KAĞAN için 2 kış öncesi örmüştüm. hani 4 parçalı bir Jokerman şapkamız vardıya işte bunuda o şapkanın akabinde örüldü.

Tasarımı tamamen bana ait. Netten esinlendiğim muhakkak olmuştur. Örgü Şapka Modeli için kafa kısmını 2 farklı ipi birbirine karıştırarak 2 katlı yapıp tığla ördüm. Kafasına göre önce tam bir daire şeklinde bir parça ördüm ve sonrasında hiç arttırma yapmadan enseye kadar örmeye devam ettim. Kulakları oldukça kalın bir iple ördüm. 3 nolu tığla ördüm hep. Göz kısmı için lif ipleriyle ince düşmesi için ördüm. Ponponlarla burun ve yanağını yaptıktan sonra turuncu renkli iple dil yaptım. Sap kısmını tunus işi şerti yaparak yaptım.

Bu şapka örneğinden yaklaşık 11 tane arkadaşlarımın çocukları için ördüm. Hatta DATÇA da olay oldu icon razz Köpekli Çocuk ŞAPKASI ve yapılışı  dermişim. Bunun Tavşanlı olanlarından da ördüm inanılmaz harika oldu. Birde örmeye başlayıpta ip bitince bitiremediğim tom ve jery çizgi filmindeki tomdan ördüm. Harika oldu ama KAĞAN için artık küçük icon razz Köpekli Çocuk ŞAPKASI ve yapılışı

 

Örgü modelleri örmek isteyen ören bayan lar için çocuk örgüleri ve çocuk örgü modelleri arayanlar için örgülerim ve KAĞANIN KÖPEKLİ ŞAPKASI.

Bir önceki yazımız olan Bolluca ormanlarında köpek katliamı Yazıklar olsun başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:, , , ,


Yorum yapın