Köpeklerde Çiftleştirme köpek çiftleştirme eşleştirme yöntemleri

kopeklerde ciftlesme4 150x150 Köpeklerde Çiftleştirme köpek çiftleştirme eşleştirme yöntemleri

ÇİFLEŞME DÖNEMLERİ

KÖPEKLER ALTI AYLIK OLDUKLARINDA ÇİFLEŞME İHTİYACI DUYARLAR BELİRTİLERİ VAJİNA ŞİŞER VE KAN DAMLAMAYA  BAŞLAR BU SÜREÇ ON GÜN DEVAM EDER  KANAMA BİTİMİNDE 10 GÜN İÇİNDE ÇİFLEŞTİRMEK UYGUNDUR.

KÖPEKLERİ ÇİFLEŞME DÖNEMİNDEN ÖNCE SAĞLIKLI YAVRU ALMAK İÇİN MUTLAKA  ANNE VE BABA KÖPEĞİN İÇ PARAZİTLERİ VE DİĞER AŞILARI ÖNCEDEN YAPILMIŞ OLMASI ŞARTTIR.
ÇİFLEŞECEK DİŞİ KÖPEK İKİ YAŞINDAN KÜÇÜK OLMAMALI DİŞİ KÖPEKGİN HENÜZ İÇ ORGANLARI GELİŞMEDİĞİNDEN YAVRULARI BÜYÜTECEK DURUMDA DEĞİLDİR  VUCUT GELİŞİMİNİ TAMAMLAMADIGINDAN HAMİLE KALAN DİŞİ MUHTEMELEN DOGUM SIRASINDA  ÖLECEKTİR.

İKİ YAŞINI DOLDURMUŞ VE KIZANA GELMİŞ  ( ÇİFLEŞME DÖNEMİ GELMİŞ KÖPEĞİN MUTLAKA KENDİ CİNSİNDEN BİR KÖPEKLE ÇİFLEŞTİRİN ASLA BAŞKA BİR CİNS KÖPEKLE ÇİFLEŞTİRMEYİN BAŞKA BİR CİNSLE ÇİFLEŞEN KÖPEKLER  KOLAY KOLAY SAHİP BULAMAZ IRKININ ÖZELLİĞİNİ KAYBETTİĞİ  İÇİN.

VE SİZ KÖPEK SAHİBİ OLARAKTA  YILDA BİR KÖPEKTEN EN AZ  20 ADET SOKAK KÖPEĞİ ÜRETMİŞ OLURSUNUZ SOKAKLARDA YETERİNCE  SAHİPSİZ  BAKIMSIZ VE HASTA BAŞI BOŞ KÖPEK VARKEN BİRDE SİZ BU SOKAK KÖPEKLERİNİN  ÜRETİMİNE KATKIDA BULUNMAYIN.GÜNAHI VEBALİ ÜZERİNİZDE KALMASIN.

BİR DİŞİ KÖPEK ÖMRÜNDE BİR DEFA MUTLAKA DOGURMALIDIR
NEDENİ SORACAK OLURSANIZ İNSANLARDA OLDUGU GİBİ KÖPEKLERDEDE SÜT BEZELERİ VARDIR BU SÜT BEZELERİ ÇALIŞMADIGINDA KANSERE YOL ACAR VE KÖPEĞİNİZ MUHTEMELEN
10 VEYA  14 YAŞLARINDA KANSER OLACAKTIR. KÖPEĞİNİZİ KANSERE KARŞI KORUMAK İÇİN MUTLAKA ÖMRÜNDE BİR DEFA YAVRULATIN KENDİ CİNSİ İLE

ÇİFLEŞME  YAŞI 2 YAŞINDAN KÜÇÜK OLMAMALI DÖRT YAŞINDANDA BÜYÜK OLMAMALI.

DOĞMUŞ OLAN YAVRULAR 30 GÜNLÜK OLDUGUNDA  MUTLAKA  İÇ PARAZİT İLAÇLARI YAPILMALIDIR. VE BU 30 GÜNLÜK SÜRE ASLA UZATILMAMALIDIR İÇ PARAZİT AŞILARI YAPILMAYAN  YAVRU KÖPEKLERİN YAŞAMA ŞANSI ÇOK DÜŞÜKTÜR.

YAPILACAK İLAÇLAR ( KONTİL VE SİROPAR İSİMLİ  İKİ ŞURUBU NORMAL BİR ECZANEDEN ALIYORSUNUZ BU İKİ ŞURUP BİR BİRİNE KARŞTIRILARAK YAPILIRSA DAHA İYİ VERİM ALIRSINIZ  ŞIRINGANIN İGNESİNİ  KULLANMAYIN  KARIŞIMI YAPTIGINIZ ŞURUBU YAVRU KÖPEĞİN AGZININ YAN KISMINDAN  YAVRU KÖPEGE AGIZ YOLU İLE İÇİREBİLİRSİNİZ  DİREK AGIZDAN İÇERİ VERİLEN ŞURUP NEFES BORUSUNA GİDEBİLİR ONDAN DOLAYI  AGIZ KISMININ YANLAMASINA YAVAŞ YAVAŞ YALATMAK SÜRETİ İLE VİRLMESİ UYGUNDUR.

ŞIRINGA ÖLÇÜSÜ  2 SİSİ   yi geçmemeli  3 gün devam edilmelidir.  ve 15 gün sonra tekrar verilmeli ÖZELLİKLE AÇ KARNINA VERİLMELİDİR ŞURUPLAR  VE YARIM SAAT KADAR SONRADA ZEYTİN YAGI İÇİRİLİRSE  PARAZİT DÖKEN KÖPEKLER SANCISINI DAHADA AZALTMIŞ OLURSUNUZ .    VETERİNER KONTROLÜNDE YAPILAN  İLAÇLAMA  DAHA İYİDİR.

DOGACAK YAVRU KÖPEKLERİ ASLA  BAKAMAYACAK KİŞİLERE HEDİYE ETMEYİN HATTA SATMAYIN  BİR KÖPEĞİN EVDEKİ BİR ÇOCUK KADAR SIKINTILARI VE SORUNLARI OLACAGINDAN MADDİ DURUMU İYİ KİŞİLERE SATMAK VEYA HEDİYE ETMEK DAHA UYGUNDUR.

HATTA MÜMKÜNSE BAHÇESİ OLAN KİŞİLERE SATMAYA  VE HEDİYE ETMEYE ÖZEN GÖSTERELİM BİR ÇOK KÖPEK SAHİBİ KÖPEĞİNİ YA KÖMÜRLÜKTE YA ÇATI KATLARINDA YADA  BALKONLARIN SOGUK BETON ÜZERİNDE BAKMAKTADIRLAR ÇOGU ZAMAN KALİTELİ BİR MAMA DAHİ ALAMADIKLARI KÖPEKLERİ EKMEKLE BESLEYEREK YADA EV YEMEKLERİ İLE BESLEYEREK HAYVANIN VUCUT DİRENCİNİ BOZDUGU VE ERKEN YAŞLANIP HASTALADIGI BİR GERÇEKTİR

ÇOĞU İNSAN TANIYORUM Kİ KÖPEĞİNİN BİR TEK AŞISINI BİLE YAPTIRMAMIŞ PARASIZLIKTAN LÜTFEN BAKAMAYACAGINIZ KÖPEKLERİ ALMAYINIZ HER ŞEYDEN ÖNCE KÖPEGİNDE BİR CANLI OLDUGUNU UNUTMAYIN. BU BÜYÜK VEBALİN GÜNAHIN  ÜZERİNİZE KALMASINI İSTEMİYORSANIZ KUL HAKKI OLDUGU KADAR İNSAN ÜZERİNE HAYVAN HAKLARIDA VARDIR HER CANLI BİR KULDUR ATEŞE DAYANACAGINIZ KADAR GÜNAH  İŞLEYİN

Bir önceki yazımız olan Köpekleriniz için huzurevi işte resim ve bilgiler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu alana reklam verebilirsiniz!