K9 köpekleri Akıllı oldukları kadar insanlara vermiş olduğu hizmetler Küçümsenmeyecek kadar BÜYÜKTÜR.

K9 Köpekleri hakkında sizlere bazı bilgiler sunuyoruz

www.kopekburada.org

K9 Köpekleri Hakkında Bilgi K9Köpekleri K9Kopek

 K9 Köpekleri Hakkında Bilgi K9Köpekleri K9KopekTANIMI
Alman Çoban Köpeği, Alsatian olarak da bilinir. Güzel görünümlü, vücudu orantılı ve çok güçlüdür. Kürkü, genellikle kahverengili siyahlı, samur veya tamamen siyahtır ama bazen mavi, ciğer renginde ve beyaz da olabilirse de bu renkler, pek çok standarda göre bir kusurdur. Beyaz, Alman Çoban Köpeği için kabul edilebilir bir renk olmamasına rağmen, artık, Amerikan Beyaz Çoban Köpeği olarak adlandırılan ayrı bir ırk olarak tanınmaktadır. Burnu siyahtır, çoğunlukla siyah olmasına rağmen bazen mavi veya ciğer renginde de olabilmektedir ama bu bir kusur olarak kabul edilir ve sergilenmez. Güçlü, adaleli, biraz uzunlamasına, hafif ama sağlam kemiklere sahip bir vücudu vardır. Kafası vücuduyla orantılı, alnı da öne doğru hafifçe çıkıntılı bir yapıda olmalıdır. Güçlü makas ısırışı vardır ve kulakları da dipte geniş, sivri, dik ve ileri dönüktür (altı aylıktan daha genç yavruların kulakları hafifçe düşük durabilir). Hiçbir zaman dışa çıkıntı yapmayan gözleri gözleri, koyu renkli, badem şeklindedir, canlı ve zeki bir ifadeye sahiptir. Gür tüylü kuyruğu, köpek hareketsizken, neredeyse dizlerine kadar gelir ve aşağı sarkar. Ön bacakları ve omuzları adalelidir; butları kalın ve güçlüdür. Ayakları yuvarlak ve tabanları da çok serttir. Alman Çoban Köpeklerinin üç cinsi vardır: kaba kürklü, uzun kaba kürklü ve uzun tüylü.MİZACI
Genellikle iş köpekleri olarak kullanılan Alman Çoban Köpekleri, dikkatli, her an tetikte, korkusuz ve heveslidir. Cesur, neşeli, itaatkâr ve öğrenmeye isteklidir. Büyük sadakat ve cesaretleriyle tanınırlar. Sakin bir dost gibidir asla düşmanca davranmaz. Ciddi ve neredeyse bir insan zekasına sahiptirler. Büyük bir öğrenme yetenekleri vardır. Alman Çoban Köpekleri, aileleriyle birlikte olmayı severler ve yabancılara karşı da çok ihtiyatlıdırlar. Bu köpek, ait olduğu insanlarla birlikte olmak ister, çok uzun süre yalnız bırakılmamalıdır. Yalnızca gerekli olduğunda havlarlar. Alman Çoban Köpekleri çok güçlü bir koruma içgüdüsüne sahip sumi2300 K9 Köpekleri Hakkında Bilgi K9Köpekleri K9Kopekolduklarından, yetişkin olduklarında aşırı korumacılıklarının önlenmesi için geniş bir şekilde sosyalleştirilmelidir. Agresif ve insanlara saldırma gibi davranışlar, çoğunlukla kötü yetiştirme, eğitim ve ilgisizliğe bağlıdır. İyi yetiştirilmiş, iyi yönlendirilmiş ve eğitilmiş bir köpek, diğer ev hayvanlarıyla ve ailedeki çocuklarla iyi geçinir. Genç yaşlarda sıkı bir itaat eğitimi almalıdırlar. Alman Çoban Köpeğinizi saygın bir yetiştiriciden satın almanız da oldukça önemlidir. Bazıları çekingen, ürkek ve korkudan ısırmaya yatkın olabilir. Bir yavrunun neslini dikkatlice araştırın. Başarılı ev hayvanları olmaları için bu köpekler, genç yaşta ciddi ve sevgi dolu bir eğitimden geçirilerek sosyalleştirilebilir. Zorlayıcı veya sertlikle verilen eğitimler bu köpeklerde pek başarılı olmaz. Alman Çoban Köpeğinin gerçekten mutlu olması için, hayatta bir görevi olmalıdır. Bu köpek çok zeki olduğundan ve çok çabuk öğrendiğinden, çoban köpeği, bekçi köpeği, polis köpeği olarak ve körlere rehberlik etmekte, araştırma ve kurtarma hizmetlerinde ve de askeri alanlarda kullanılır. Alman Çoban Köpeği, schutzund, izleme, itaat, çeviklik flyball ve ring sporları gibi pek çok köpek etkinliğinde de başarılıdır. Hassas burnu, uyuşturucuların ve davetsiz misafirlerin kokusunu alır ve madenlerde patlama riskine karşı önceden uyarıda bulunabilir veya yerin 4.5 m altındaki borularda oluşan gaz sızıntılarını haber verebilir. Alman Çoban Köpeği, ayrıca popüler bir gösteri ve aile arkadaşıdır.

quillurbecke1300 K9 Köpekleri Hakkında Bilgi K9Köpekleri K9KopekBOY, KİLO
Boy: Erkekler 60 – 65 cm, Dişiler 55 – 60 cm
Kilo: 35 – 40 kg

SAĞLIK SORUNLARI
Gelişigüzel yapılan üretimler, kalça ve dirsek displazisi (çiftleştirilen eşlerin her ikisinin de kalçalarının iyi durumda olduğunun en azından OFA sertifikasıyla belgelendirildiğinden emin olun), kan uyuşmazlıkları, sindirim problemleri (muhtemelen sinirlerle ilgili), epilepsi, kronik egzama, keratit (kornea enflamasyonu), cücelik ve pire alerjisi gibi kalıtımsal hastalıkların ortaya çıkmasına yol açmaktadır

YAŞAM ŞARTLARI
Alman Çoban Köpekleri, yeterince egzersiz yapmaları koşuluyla, bir apartman dairesinde yaşayabilirler. Kapalı mekânlarda daha hareketsiz olurlar, geniş bir bahçe onlar için çok uygundur.

EGZERSİZ
Alman Çoban Köpekleri, çok zeki olduklarından ve meydan okumayı sevdiklerinden, tercihen bir eğitimle birleştirilen, canlı aktivitelerden hoşlanırlar.

ÖMÜR  K9 Köpekleri Hakkında Bilgi K9Köpekleri K9Kopek
Yaklaşık 13 yıl

TIMAR
Bu köpekler sürekli olarak az miktar tüy dökerken, mevsimsel olarak ta büyük oranda tüy dökerler.
Ev içinde tüy problemi olmadıkça,her gün kısa bir süre fırçalamak en iyi çözümdür. Ciltlerinin yağ kaybına uğramaması için yılda bir iki kez olmak üzere nadiren yıkanmalıdırlar.

wisky K9 Köpekleri Hakkında Bilgi K9Köpekleri K9KopekMENŞEİ
Wurtemberg, Thurginia ve Bavyera’nın uzun tüylü, kısa tüylü ve dalgalı tüylü yerel çoban köpeklerini ve bu işe gönül vermiş diğer yetiştiriciler karşılık veren, itaatkar ve güzel görünüşlü Alman Çoban Köpeklerini üretmiştir. Kaptan Max von Stephanitz 1899 yılının Nisan ayında Horan adında ilk Deutsche Schäferhunde, Türkçedeki anlamıyla Alman Çoban Köpeğini tescil ettirmiştir. 1915 yılına kadar hem uzun tüylü hem de dalgalı tüylü cinsler görülmüştür. Günümüzde, çoğu ülkede, şov amaçlı olarak yalnızca kısa kürklü olanlar bilinmektedir. Bu köpek 1882 yılında Hanover’de ve kısa tüylü cinsi de ilk kez 1889 yılında Berlin’de görülmüştür.

GRUPLAR
Herding, AKC Herding
CKC, FCI, AKC, UKC, KCGB, CKC, ANKC, NKC,NZKC, GSDCA

Köpekler için yaşam, bir maceradır. Ama bu macera sıklıkla insanlar onlardan çok şey bekledikleri için kafa karıştırıcı bir sürece dönüşür. Oysaki varlığından haberdar bile olmadıkları bu kuralları bozdukları için başları sık sık belaya girer.
Köpekler gerçekte Lassie veya Rin-Tin-Tin’ e benzemezler. Bizim her sözümüzü ve düşüncemizi otomotik olarak anlamazlar. Onlar farklı bir türdür.

Kapasiteleri ve iletişim sistemleri farklıdır. Bizim nazik yardımımızla, yaşam stilimiz ve kurallarımızı öğrenerek anlayabilirler. Köpekler tıpkı çocuklar gibi sevgi ve ilgiye muhtaçdırlar. Bizlerle birlikte hoş ve rahat bir şekilde yaşamaları için eğitime ihtiyaçları vardır.
Verdiğim eğitimlerde, köpek ile sahibi arasında kurulan çok sayıda ilişkiye tanık oldum.

Bu ortaklık düzgün gitmediği vakit, kaybeden tarafın çoğu zaman köpek olduğunu gördüm. Böylece problemi, köpekler ve sahipleri arasında kemikleşmeden önce, kaynağında gidermek gerektiğini tecrübe ettim. Çünkü köpekler, yavru oldukları zaman davranışlarını değiştirmek daha kolaydı. Sahiplerinin ise, bu dönemde öğrenmeye olan merakları daha fazla idi. Köpek sahipleri, sorumsuz ya da şefkatten yoksun insanlar değillerdi. Olan şey şu idi: Bu işi nasıl yapmaları gerektiği konusunda bilgileri olmadığı için yapamamaları idi.


Ben, Köpek Eğitmeni ve Davranış Danışmanı olarak verdiğim eğitimlerde, minimum hata ile köpeklerde uygun ve doğru davranışı geliştirme ve onları mutlu yetişkinler haline gelmelerini sağlamaya çalışmaktayım.


Bildiğim şey, iyi eğitimli bir köpek harika bir aile üyesi olabilir. Pozitif K-9’ da , aile dostu köpeğiniz için sevecen ve şefkatli eğitim metodunu kullanmaktadır. Yani, pozitif ödüllendirme eğitimi. Bu ödül bazlı eğitim tekniği ile; köpeğinizden ne istediğinizi ve ne beklediğinizi ona anlatabileceğiniz, özü doğrulama ve ödüllendirmeye dayanan bir metottur. Metot gerçekten işe yaramakta ve köpeklerde kendilerini son derece iyi hissetmektedirler.


Köpek eğitimi; köpeklere değil, köpeklerle birlikte yaptığımız ve yaşayacağımız bir süreçtir. Siz ve köpeğiniz ; ödül bazlı eğitim metodundan son derece hoşnut kalırsınız. Hatta köpeğinizle kurduğunuz ilişkinin ispatlanmış bu eğitim yöntemini uygulamaya başladığınızda güçlendiğini de fark edersiniz. Köpeğinizi nasıl eğiteceğinizi size ben öğreteceğim. Köpeğiniz eğitim vaktini eğlenerek geçirecek! Çünkü eğitim vaktinin büyük bir kısmını ödüllerle geçmesi, bu sürenin onun için çok eğlenceli olmasını sağlayacaktır.


Pozitif K-9, birebir kişiye özel eğitimler ve konsültasyonlar ile, köpeğinize nizami ve uygun davranmayı öğrettiği kadar, diğer insanlar, köpekler ve diğer hayvanlarla sosyalleşmesini sağlamaya çalışmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kedi Köpek Dostluğu Arkadaşlığı Kedi Köpek Nasıl Bir Arada Durabilir başlıklı makalemizde etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu alana reklam verebilirsiniz!