Buradasınız: Ana sayfa - Köpekler Hakkında - Golden Retriever Köpekleri, Bakımı, Eğitimi ve Özellikleri yavru

Golden Retriever Köpekleri, Bakımı, Eğitimi ve Özellikleri yavru

golden Golden Retriever Köpekleri, Bakımı, Eğitimi ve Özellikleri yavru

Familya: Av köpeği, avı bulup getiren köpek
Diğer Adları: Yellow Retriever, Altın Avcı, Goldın Ritrivır
Rengi: Altın renginin çeşitleri
Çıkış Yeri: İngiltere
Çıkış Tarihi: 1800'ler
Orjinal İşlevi: Avı bulup getirme
Günümüzdeki İşlevi: Avı bulup getirme, rehber, itaat yarışmaları; bulma getirme saha yarışmaları
Ortalama Ömür: 10-13 yıl
Kilo Erkek/Kilo Dişi: 29-34/25-29 kg

Boy Erkek/Boy Dişi: 58-61/55-57 cm

goldeny Golden Retriever Köpekleri, Bakımı, Eğitimi ve Özellikleri yavru

Temel Özellikleri
Hareketli, uysal, iyi huylu, duygulu ve sevimli bir köpektir. çocuklara, hatta bebeklere karşı çok sabırlı ve naziktir.

Neler Yapar ?
Sağlam ve güçlü, koku alma duyusu gelişmiştir. Bataklıkta avlanabilir. Avı bulur ve getirir. Toprakta ve suda gayet iyi çalışır. İyi huylu olduğu için insana eşlik eden köpek olarak da değerlidir ve aile hayatına uyum sağlar.

Kökeni
Bu cins muhtemelen 19. yüzyılın ortalarında İngiltere'yi ziyaret eden bir Rus sirkine mensup türü bilinmeyen altın tüylü köpeklerin bloodhound ile çifleştirilmesiyle geliştirilmiştir.

- - -

Golden Retriever özel
Golden Retriever'lar herşeye büyük bir tutkuyla yaklaşırlar ve tam anlamıyla "çok" köpektirler: "çok tüy, çok enerji, çok yemek ve çok sevgi...". Bu nedenle formda ve sağlıklı kalmasını istiyorsanız, Golden Retriever'ınızın yemeğini kendisinin ayarlamasını beklememeli, siz yemek miktarını kontrol etmelisiniz.

Golden Retriever'lar sevgi dolu, uslu ve zeki köpeklerdir. Kolaylıkla eğitilirler ve çocuklarla iken güvenilir ve naziktirler. Sadık, kendine güvenen, tatlı ve sahibini memnun etmeye hevesli bir ırktır. Aktif, güvenilir ve mükemmel bir aile köpeğidir. Golden Retriever itaat etmeye hazır yapısı nedeniyle itaat eğitimi onlarla çok keyifli geçer. Diğer hayvanlar dahil herkesle dost canlısı olduğundan ondan koruma görevi beklenmemelidir. Saldırganlık göstermemelerine rağmen Golden Retriever'lar gelen yabancıya havlayarak haber vererek iyi bekçilik edebilirler. İtaat yarışmalarında büyük başarı kazanmıştır.

İnsandan izole edildiğinde ya da uzun süre sevdiklerinden uzak tutulduğunda yaramazlık yapmaya başlar. çok hareketli ve ilgi isteyen köpeklerdir.

Ek 1
Bu cinsin söz dinleme becerisi efsanevileşmiştir ve her zaman sizin güvenilir, çalışkan, mutlu dostlarınız olarak kalacaklardır. Sakinlikleri ve her işi yapmaya yönelik heyecanları Golden Retriver'ları genelde asistan köpekler arasında tercih edilir yapmaktadır.

Sevgi dolu ve sabırlıdırlar, bazen küçük bebekler için ekstra gözetim gerekli olabilir. Oyun oynamaya düşkündürler ve diğer ev hayvanlarına karşı toleranslıdırlar. Sosyal insanlar için iyi bir seçim olabilse de allerjik, titiz kişilerle ve küçük apartman dairelerinde yaşamaya uygun değildirler.

Ek 2
Herkesin dostu olan Golden Retriever'lar adanmış ve uyumlu bir aile dostu olarak bilinirler. Aynı zamanda sportif bir köpek olan bu cins, geniş alanlarda koşacağı bir güne her zaman ihtiyaç duyacaktır. Aktif karakterini ve güçlü fiziğini gözardı etmek problem yaratabilir ve hergün fiziksel ve zihinsel eksersize ihtiyaç duyar. Fazlasıyla heyecanlı ve hareketli olan Golden Retriever'ların merakları eğitimlerini biraz zorlaştırabilse de sahibini memnun etmeye ve öğrenmeye fazlasıyla yatkındırlar. özellikle kap-gel türü oyunlardan zevk alırlar ve ağızlarında birşey taşımaktan çok hoşlanırlar.

Golden Retriever'lar hergün eksersiz yapmaya ve insanlarla birlikte olmaya ihtiyaç duyarlar. Golden'ın zihni ve vücudu için zorlu uyum (söz dinleme) dersleri, aktif oyunlar ve kap-gel seansları her gün yapabileceğiniz iyi birer eksersiz çeşidi olabilir. Her ne kadar dışarda yaşabilecekse de çok sosyal bir köpek olması nedeniyle ailesinin yanında yaşamaktan daha memnun olacaktır. Tüyleri parlaklığını yitirmez ancak haftada birkaç defa fırçalanması gerekir.

Ek 3
Köpek cinsleri arasında en ciddi uğraşların ardından üretilmiş bir cins olan Golden Retriever, aynı zamanda hakkında en fazla dökümantasyona sahip olan köpek cinsidir.

Bu cinsin üretiminden sorumlu kişi İngiltere'nin İskoçya sınırındaki Tweed Nehri'nin kuzeyinde yaşayan Lord Tweedmouth olarak bilinmektedir. 1800'lerin ortalarında yoğunlaşan köpek yetiştiriciliği merakı sırasında, sıkı bitki örtüsünün arasında yaşabilecek, soğuk suya karşı dayanıklı, güçlü yüzücü olan uyumlu köpekler yetiştirmek revaçtaydı. Lord Tweedmouth da sarı dalgalı tüylü bir retriever (Küçük Newfoundland ve balıkçılar tarafından yetiştirilen öncü Labradorların soyundan) olan Nous ile bir Tweed Water Spaniel (Kızıl renkli sıkı kıvırcık tüylü popüler bir retriever.) olan Belle'yi çiftleştirerek dört tane yavru elde etti. Yavrular yüksek alanlarda yaşamaya uygun kuş köpekleri olmaya çok elverişliydiler.

Bu yavruların başka siyah retriever, Tweed Spaniel, setter ve Bloodhound'larla çapraz çiftleştirilmelerinin ardından Golden Retriever cinsi üretildi. Golden Retriever önceleri düz-tüylü retrieverların sarı renklisi olarak kabul görürken, 1912 yılında Sarı/Golden Retriever ismiyle ayrı bir cins olarak kabul edildi. Bu köpeklerin Amerika kıtasına Lord Tweedmouth'un oğulları tarafından 1900'lerde getirildikleri düşünülmektedir ancak American Kennel Club (AKC) bu cinsi ancak 1927'de bir cins olarak kayıtlarına almıştır. önceleri sadece avlanma becerileri nedeni ile değer verilen ve özenle üretilen Golden Retriever'lar ancak sonraları ev ve gösteri hayvanı olarak beslenmeye başlanmıştır.

Tanınmasının ardından da popülaritesi hızla artan Golden Retriever, halen Amerika'daki en popüler cinslerdendir.

Bir önceki yazımız olan Köpeklerde Corona Virüsü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Golden Retriever Köpekleri, Bakımı, Eğitimi ve Özellikleri yavru için yapılan yorumlar : 62 Yorum yapıldı


 1. 1 Zeynep  yorumladı. 21:25 - 24 / 09 / 2010:

  mrb.yazdıklarınızı okudum.bende köpek çiftliğinden yeni doğan bir golden retriever aldım.henüz daha çok küçük olduğu için;annesinin yanında.cinsini kız düşünmüştüm.fakat kızların çok hastalandığını söylüyorlar.bakımı da ha mı zor?yani erkek mi alsam lütfen en kısa sürede bu konuda bana yardımcı olurmusunuz?teşekkürler…

 2. 2 admin  yorumladı. 23:46 - 24 / 09 / 2010:

  Merhaba

  Erkek köpekler gerek boyut gerekse görünümleriyle dişilerden daha iridirler. Erkek köpekler dış hayata daha yatkınken dişiler daha nazik ev hayatı için idealdirler.

  daha fazla bilgi için sorularınızı yazın cevaplayalım

 3. 3 zeynep  yorumladı. 15:53 - 25 / 09 / 2010:

  yazdıklarınız için teşekkürler.yavrular şuan 20 günlük ve çiftlikte annelerinin yanındalar.daha ne kadar orada kallırsa yeterli olur?

 4. 4 zeynep  yorumladı. 21:43 - 25 / 09 / 2010:

  mrb.sizce yavru golden alırken en az kaç günlük olması yeterlidir.

 5. 5 admin  yorumladı. 00:19 - 26 / 09 / 2010:

  45 günden sonrası uygundur

 6. 6 admin  yorumladı. 00:20 - 26 / 09 / 2010:

  +25 gün daha

 7. 7 ömer  yorumladı. 23:22 - 13 / 10 / 2010:

  mrb.bende yenibi golden buldum dişi ve hamileymiş doğurdu ama 1tnane bu normalmi ve orjinal goldense kac yavrusu olur ney ile çifleştiğini bilmiyorum o yuzden 3gun oldu daha bulalı .

 8. 8 admin  yorumladı. 23:28 - 13 / 10 / 2010:

  resim foto gonderin degerlendirelim

 9. 9 özge  yorumladı. 21:34 - 18 / 12 / 2010:

  merhaba,50 günlük golden aldım apartmanda oturuyorum, şimdi daha çok küçük acaba büyüyünce sorun olur mu…havlaması bakımından?

 10. 10 admin  yorumladı. 22:05 - 18 / 12 / 2010:

  Mrb. Hayırlı olsun.

  Almış oldugunuz yavru erkek mi dişi mi
  ve aldıgınız kopeğin anne ve babasını gorerek mi aldınız?

 11. 11 özge  yorumladı. 14:23 - 19 / 12 / 2010:

  yavrumuz dişi, anne ve babasını görmedim, eniştemden aldık öyle söyleyim, ve cevabını bugün aldım ki havlıyor ve ev sahibimiz alt kattan geldi oysa ki daha çok küçük. geri verin olmaz böyle diyor ne yapıcam bilmiyorum :(

 12. 12 admin  yorumladı. 21:55 - 19 / 12 / 2010:

  köpeğiniz yalnız kaldığı için havlıyor. yavru oldugundan ve annesinden ayrıldıgı için canı sıkılıyor.
  kopeğinizin fotoraflarını görmek isterim
  durgutmurat@hotmail.com emailine gonderin…

 13. 13 semih  yorumladı. 03:58 - 23 / 12 / 2010:

  daha 42 günlük yawru golden aldım dişi fakat gözlerine bakınca şaşılık war gibi duruyor internette araştırdım hiç bu konu hakkında bilgi bulamadım yardımcı olurmusunuz tahmin ediyorum yawru olduğu içindir diye daha öncede bu kdr ufak köpeğe bakmadığım için bilgisizim geçicimidir sizce yada ilerleyyince düzelirmi

 14. 14 semih  yorumladı. 18:48 - 26 / 01 / 2011:

  benim köpeğimdede şaşılık wardı yada ben öyle sanıyordum aldığımda 35 günlüktü aldım veterinere götürdüm görmede bi problem warmı dedim yok dedi şaşılığınıda yavru daha dedi için rahat olsun köpeği bikere aldın o senin dostun gözüde çıkar bacağıda kırılır onnu nasıl sokaktamı bırakmayı düşünüyorsun için ferah olsun geçerrrr :D tedirgin olma

 15. 15 mert  yorumladı. 13:29 - 22 / 02 / 2011:

  bende bir golden sahibiyim 40 veya 50 günlük olması ideal ben 40 günlükken aldım ve beni sahiibi olarak benımsedı

 16. 16 leon  yorumladı. 20:21 - 26 / 02 / 2011:

  2 yaşında köpek sahiplendim golden eğitmek istiyorum eğititirmi eğitilirse ne yapmalıyım

 17. 17 yücel  yorumladı. 00:48 - 01 / 03 / 2011:

  ahhh ahhh bende çok istiyorum bi goldenimin olmasını ama öğrenciliğin gözü kör olsun parasızlıktan alamıyorum arkadaşlar belki aranızdan bana yardımcı olabilecek biri çıkar

 18. 18 sebahattin oğuzlar  yorumladı. 00:01 - 05 / 03 / 2011:

  arkadaşım ünüversiteye gideceğinden dolayı golden (2 yaşında)bana bıraktı.4 gün oldu.havalar soğuk olduğundan sanırım nefes alırken hırlıyor.veteriner antibiyotik verdi ama köpeğin huzursuz olduğunu hissediyorum.aşırı bir şekilde tüğ dökmeye ve kaşınmaya başladı.5 yaşında bir oğlum var.ve onu kıskanmaya başladı.(o kucağımdayken ayaklarını ısıracak gibi davranıyor.kucağımda otururken aramıza girmeye çalışıyor)işin kısası bende rahatsız olmaya başladım.deneyimsiz olduğumdan köpeğin hastalanması beni rahatsız etti.doğru bir şekilde davranıp davranmadığımı çözemiyorum.yani gerimi vermeliyim yoksa bu olanlar normalmi bilemiyorum.umarım beni anlamışsınızdır ve umarım bana yardımcı olursunuz.saygılarımla

 19. 19 admin  yorumladı. 00:30 - 05 / 03 / 2011:

  Şöyle dusunun oda bir cocuk gibi sizi kıskanıyor işte

  veterıner gormeden bir sey demem yanlıs olur. kopeğinizi gormem lazım

 20. 20 alara  yorumladı. 13:08 - 05 / 03 / 2011:

  bn bir golden almak istiyorum ama korkuyorum kardeşime falan bişey yapar diye bide tüyleri de sorun olurmu ha bakımını falanda sorun olmaz demi bide apartmandayız bişey oluru yani 1. kattayız ama

 21. 21 alara  yorumladı. 13:11 - 05 / 03 / 2011:

  Bİde eviçinde bakıla bilir yani demi iki goldene biri kız diyeri erkek ve yavrular

 22. 22 alara  yorumladı. 13:21 - 05 / 03 / 2011:

  hani apartmanda oturan kişileri çok rahatsız edermi,hamile olduğunu falanda kaç yaşında anlaya biliriz bide akşamları uyurken rahatsız etmez havlayarak falan yani çok havlayan bi köpek değil demi yoksa çok havlayan bi köpekmi

 23. 23 admin  yorumladı. 15:25 - 05 / 03 / 2011:

  Dünyanın en akıllı köpeği sayılır. Eğitimle Çok rahat eğitilebilir. Havlama sorunu fazla YOKTUR:…

 24. 24 admin  yorumladı. 15:25 - 05 / 03 / 2011:

  sıkıntı olmaz efendim.

 25. 25 admin  yorumladı. 15:25 - 05 / 03 / 2011:

  düntanın en akıllı köpeğidir. Sıkıntı fazla yaratmaz

 26. 26 alara  yorumladı. 19:19 - 05 / 03 / 2011:

  teşekkürler çok teşekkür ederim :D

 27. 27 BURCU  yorumladı. 03:03 - 07 / 03 / 2011:

  Arkadaşlar bizde 50 günlük dişi golden aldık okdar tatlı ki. isminide Paris koyduk. bizde sitede oturuyoruz havlama gibi durum yaşamadık hemn bizi sahiplendi. tek sorunumuz var tuvalet meselesi.onuda alıştırıcaz artık. 2 gündür bizimle ve çok söz dinlio hep oyun oynamk istio. oynamayınca küsüo :) tabi gönlünü almak zor olmuo. kesinlikle tavisye ediyrm.gerçek bir dost ve onu çok seviyoruzz :) yalnız bir sorum olacak dişi olduğu için adet dönemi yaşaşayacakmış.bildiğim kadarıyla 6 ayda 1 kere ve 1 ay sürüyormuş :( bununla ilgili bana bilgi verebilirmisiniz? şimdidedn Teşekkürederim

 28. 28 admin  yorumladı. 00:55 - 08 / 03 / 2011:

  kopeklerin kızgınlık donemi 6 ay 1 defa olur. bu donem 15 gun surer 1 gun kanama baslar 8 gun surer ve durur. 9. gunden ıtıbaren 13-15 gun arası kopeğinizi eşleştirirseniz yavru labilirsiniz…

 29. 29 hmyr  yorumladı. 16:13 - 18 / 03 / 2011:

  3 gün önce hediye bir köpek aldım bana cinsinin terrier olduğu söylendı daha 40 günlük ama veterinere aşıları için götürdüğümde golden olduğunu öğrmendım teredtüdte kaldım açıkçası.golden mı?yoksa terriermı golden tercihitdir tabi .tek sorunumuz tuvalet.bir eğitim prrogramında kafesleme yöntemı okudum onu denıyorum şimdi tuvaleti geldığınde havlıyor dışarı çıkıyoruz tuvaletii bitirmeden gelmıyor.sizce bu eğitim doğrumudur?

 30. 30 admin  yorumladı. 01:05 - 19 / 03 / 2011:

  Resim Gönderin bakalım

 31. 31 Albek  yorumladı. 17:19 - 25 / 03 / 2011:

  bende bir golden aldım 60 günlük odası var evde beslşiyorum balkona falan çıkıyor akşam ancak 15-20 dk ben oynuyorum daha sonra babam falanda oynuyor . fakat geceleri kalkıyor ağlıyor mu bağrıyormu bilemiyorum dışarda olmak istiyor sürekli öğrenciyim acaba yanlış bi karar mı verdim die kendimi yiyorum bana bir yardım ederseniz sevinirim

 32. 32 ipek  yorumladı. 01:00 - 27 / 03 / 2011:

  20 günlük golden nasıl ,neyle ve hangi aralıklarla beslenmeli.tuvaletini kendi başına yapabilirmi çok acil yardım lütfen.milupa bebek mamasına biraz süt ve çok az şeker ilave edip biberonla emzirdik.sürekli uyuyor çiş durumunu blmiyorum

 33. 33 admin  yorumladı. 23:57 - 31 / 03 / 2011:

  sitemizde detaylı anlatım mevcuttur.

 34. 34 admin  yorumladı. 00:00 - 01 / 04 / 2011:

  Golden Retriever EN İYİ köpeklerdendir.

 35. 35 yasemin  yorumladı. 18:22 - 01 / 04 / 2011:

  meraba bende golden almayı ciddi olarak düşünüyorum..evde bakıcam cınsıyet konusunda problem yasıyorum aslında…bi arkadasım erkek alma belırlı donemlerde sorun yasarsın kızların kokusu etkılıyor kopeklerı dedı korktum acıkcası bole bısey var mı gercekten:s

 36. 36 admin  yorumladı. 12:06 - 05 / 04 / 2011:

  erkek kopekler dısarıya yatkındır.
  dişiler ise ev ortamını daha fazla severler. yılda 2 kez adet kanaması yasarlar bu donemde evde tutarsanız eşleşmez ve yavru yapmaz…

 37. 37 asena  yorumladı. 19:09 - 08 / 04 / 2011:

  bizimde bir goldenimiz var 3 aylık biz gidince evde çok havlıyomuş bunun nedeni nedir birde geceleri uluyormuş bunuda nedenini anlatırsanız çok memnun olurum

 38. 38 admin  yorumladı. 23:58 - 08 / 04 / 2011:

  o daha bebek :) aglaması cok normal yanında birilerini istiyor…

 39. 39 Hüzün  yorumladı. 12:30 - 19 / 04 / 2011:

  Bugün golden alıyorum. Çok mutluyum. Arkadaşlar sizden ricam bana isim konusunda yardımcı olurmusunuz?

 40. 40 admin  yorumladı. 00:23 - 24 / 04 / 2011:

  her zaman

 41. 41 beren  yorumladı. 08:54 - 25 / 04 / 2011:

  Merhaba, ben 2 aylık bir golden yavrusu aldım gayet güzel gidiyor herşey fakat 2 tane sorunumuz var.
  1. tuvalet eğitimini nasıl vermem gerekiyor bana lütfen bu konuda yardımcı olun ?
  2. geceleri ağlıyor bazen, gerçi annesinin yanından alalı daha 2 gün oldu ne zaman uyku düzeni yerine oturur ?

 42. 42 admin  yorumladı. 23:31 - 02 / 05 / 2011:

  sitemizde eğitim bölümü mevcuttur.

 43. 43 sumeyye  yorumladı. 23:41 - 05 / 05 / 2011:

  merhaba ben ogrencıyım ve ıkı ev arkasmla golden almayı dusnuyruz ama cok buyuk bır sorumluluk oldugunu bılıyoruz bu yuzden arastırmamız gerek ıyıcene tuvalet egıtımını nasıl verebılırz ve ne kadar surede alısır ? bız okuldayken evde tek kalabılır mı ve apartmanda ev buyuk sıte ıcınde bahcesı var egzersız yaptırabılırz ama havlamasından korkuyoruz golden cok havlamaz ama burda oyle yorumlar gordum bılgı verebılırsenız sevınırım

 44. 44 beyza  yorumladı. 13:56 - 28 / 05 / 2011:

  ben golden almak istiyorum bahçede bakcaz küçük kardeşim var alayımmı çok almak istiyorum

 45. 45 aydan akboğa  yorumladı. 00:41 - 20 / 06 / 2011:

  merhaba admın
  bır sorum olcak sımdı ben bı arkadasımdan 6 aylık dısı golden aldım dısı olması benı dusunduruyo bahcemız acık ve klube aldık dısarda duruyo acaba buyudugunde kızısma donemınde ıcerıye bı kopek gırse hamıle kalırsa dıye sımdıden dusunmeye basladım kızısma donemını cıftlesme gerceklesmeden atlatmak mumkunmudur bu kopege zarar verır mı psıkolojk acıdan yanı kısırlastrmak ıstemıyorum ılerde hamılelık yasatmak ısterım 1 2 yıl snra ama sımdı 8.ayda sanırm gerceklesıcek bu donem nası sorunsuz hıc cıftlesmeden atlatabılırım yardımcı olursanız cok sevınırım

 46. 46 admin  yorumladı. 00:48 - 21 / 06 / 2011:

  Merhaba

  Köpekler erginlik yasına geldiğinde bu erkekler 9. ay dişilerde 1 yasından sonra her 6 ayda bir kanama meydana gelir. Kanamanın başlamasından itibaren 8-15 gunleri arasında kopekler çiftleşir. Siz kanamayı gordugunuzde kopeğinizi korur iseniz diğer kopeklerden hamılelık olusmaz.

 47. 47 aydan akboğa  yorumladı. 03:51 - 21 / 06 / 2011:

  Pekı ben köpeğimi çiftleştirmesem bu dönemi her sene sorunsuz atlatabilirmiyim bu köpeğim içi bi sorun teşkil eder mı
  bu arada hızlı dönüşünüz için de ayrıca teşekkür ederim

 48. 48 admin  yorumladı. 00:31 - 23 / 06 / 2011:

  sorun olmaz

 49. 49 mutsuz  yorumladı. 01:41 - 24 / 06 / 2011:

  bnm yaşım dha kçk fakat bi golden sahibi olmak istiyorum evimizde başka bi köpek daha var anlaşırlarmı vede en ucuz kaç paradır bni bilgilendirireniz sewinirim

 50. 50 admin  yorumladı. 19:32 - 24 / 06 / 2011:

  goldenların anlaşamadığı kopek yoktur.

 51. 51 sinem  yorumladı. 12:28 - 27 / 06 / 2011:

  benm 18 aylık bir erkek goldenım war orjinal olduğunu nerden anlayabiliriz babam dilinde ben gibi leke olacak dedi we benm köpeğimde öle bir leke war we çiftleştirmeyi düşünüyoruz zamanı mı?

 52. 52 aysel  yorumladı. 17:38 - 29 / 06 / 2011:

  merhaba ben 1 aylık bir golden almak üzereyim 4 yaşında bir oğlum var problem olurmu daha doğrusu oğlum için almak istiyorum çocuğa zararı olurmu apartman dairesinde bakılacak golden için kötü olrmu

 53. 53 esogomas  yorumladı. 15:07 - 05 / 07 / 2011:

  abimle birlik de golden cins köpek almayı düşünüyoruz site de oturuyoruz abi kardeş olarak sorumluluğunu almayı kabulleniyoruz fakat annem köpeklerden korkar ve babam ise titiz olduğundan evde bakmaya karşı abim almak konusunda ısrarlı ve büyük ihtimal alicaz ama aldığımız taktirde evdeki anlaşmazlıklar sonucu köpeği geri göndermek istemiyoruz sizden babami golden cins konusunda nasıl ikna edebileceğim hakkında yardım istiyorum lütfen yardımcı olun :)

 54. 54 şevval  yorumladı. 11:56 - 06 / 07 / 2011:

  ben bir golden retriever almak istiyorum fakat onlar hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum lütfen yardımcı olun:)

 55. 55 admin  yorumladı. 16:41 - 11 / 07 / 2011:

  Arayın görüşelim
  0536 586 69 42
  Murat DURGUT

 56. 56 admin  yorumladı. 16:47 - 11 / 07 / 2011:

  İyi bir dost edineceksiniz< Düşman DEĞİL….

 57. 57 Dinçer  yorumladı. 15:35 - 17 / 07 / 2011:

  iyi günler ben bi golden Retrieve almak istiyorumda izmirde oturuyorum şu yiyecek olayına aklım tAkıldıda onu nasıl yapmalıyım ve golden Retrieve satıyomuydunuz acaba

 58. 58 Damla  yorumladı. 12:00 - 31 / 07 / 2011:

  Arkadaşlar lütfen yardımmmm edin benimkiler köpek kedi lafını ağızlarına almıyorlar onları nasıl ikna edebilirim?:(

 59. 59 ayşenur  yorumladı. 18:35 - 30 / 08 / 2011:

  arkadaşlar köpeğimi satıyorum golden 2 aylık 500 tl ilk bir kaç aşıları yapılmıştır almak isterseniz burdan bağlana bilirsiniz = 05466867638

 60. 60 Elif  yorumladı. 00:22 - 30 / 11 / 2011:

  arkadaşlar golden retriver beslıyorum
  dişi ve 2 aylık.
  Ve
  Çocugum henuz 3 yasında ve cook iyi anlaşıyorlar.
  Çocugumun ağlatmasını durduramazken köpeğimiz hiç uğrasmadan durduruyor.
  Sadece kötü yanları cok fazla dişleri kaşınıyor ona mutlaka oyuncak ısrcak bişey almalısnız.
  Aksi taktirde ellerinizi, bacaklarınızı artık nerenızı olrsa ısırabilir ama kesinlikle acıtmaz.

 61. 61 Sadife  yorumladı. 21:49 - 30 / 06 / 2012:

  Bugun yeni bir oglumuz ailemize katildi adi Dexters 8 haftalik,kizim 6 yasinda oglum 1yasinda cok mutluyuz umarim dexter da bizimle mutlu olur bugun dexter en annesiyle tanistik mukemmel asil bir golden retriever Anne in gozlerinde huzuru gordum bize yavrusunu teslim ederken cok huzurluydu,onun bu huzuruna laik olmaya yavrusuna iyi bakacagima soz verdim.dizimin dibinden gidene kadar hic ayrilmadi,yavrumuzda babamizin kucagindan inmedi,iyi bir tanisma ve kaynasma gunu yasadik cok guzel bir gundu.

 62. 62 olympus  yorumladı. 11:58 - 04 / 09 / 2012:

  golden almayı düşünüyorum aydına taşındığımızda alcağım yani senye büyük bir ewde yaşamayacağımız için apartmanda yaşayacak ama hergün dışarı çıkacağız 1 yşna yni bsmış krdeşim var onun için zararlı olurmu? :/ çok almak isityorumm bu köpişii :)


Yorum yapın